Výhody nasáknutí semen a zdraví

- Mar 16, 2018-

Lidé dnes v dnešní době věnují stále větší pozornost zdraví. Jak jíst bude zdravější? Jaký druh jídla je zdravější? Lidé mohou získat mnoho zdravotních názorů z novin a internetu.

soaking seeds to sprout.jpgwater container for soaking seeds.jpg


Máme stejný názor, že namáčení syrových ořechů a semen může zvýšit výživový obsah vitaminů, například vitamínu A, C, zejména vitaminu B. Namáčení ořechů a semen v teplé vodě aktivuje prospěšné enzymy a neutralizuje enzymové inhibitory, což je více strávitelné a snadno použitelné. Namáčení zrna v kyselém roztoku teplé vody také podporuje výrobu těchto přátelských enzymů a příznivých bakterií, které zase neutralizují kyselinu fytovou v zrnech, které takovou zátěž působí na trávicí systém.

Co bychom měli udělat, abychom tento tlak vyloučili?

Zvyšujeme jejich výživový profil, který zvyšuje trávicí proces a růst přátelských bakterií laktofermentujícími potravinami. Můžeme je použít pro ořechy, semena a celozrnná zrna, nejsou nijak odlišné. Jsou mnohem snadněji stravitelné a jejich živiny jsou mnohem účinnější a mají lepší chuť, pokud jsou nejprve ponořeny do teplé vody pro různé stupně času.


Dvojice:Ve prospěch cibule vodní nádrže v lesních požárů Další:O ohřevu semena a zdraví