Jak bojovat proti lesům ve Spojených státech?

- Mar 21, 2018-

Oheň zničí téměř 24 milionů hektarů lesa ve Spojených státech každý rok, způsobuje ztráty miliard dolarů a utrácí stovky milionů dolarů na uhasení lesních požárů. S rozvojem vědy a techniky se metody pro řešení lesních požárů rychle zlepšují. Zařízení moderních hasičů se rozšířilo a již není pouze sekerou a lopatou. Zahrnuje také satelity, solární meteorologické stanice, automatické detektory blesků a počítače, které mohou přesně předvídat požár. Tyto špičkové metody mohou určit topografické účinky, vegetativní hořlavost a dokonce i změny plamene s počasím. Úředník amerického úřadu pro půdu Renig uvedl, že předchozí reakce na oheň téměř vždy pocházela ze silných emocí, které chtějí zachránit oheň a často za to zaplatili. V minulosti letadla často letadla hledala požár; Nyní může letadlo letět přímo na místo, kde došlo k úderu blesku.

helicopter firefighter with water tank.png


V současné době je počítač v Společném středisku pro prevenci požáru spojen s 33 detektory namontovanými na vysokých sloupech kolem západních Spojených států, aby sledovali bouřky a přesně ukázali umístění bleskových úderů (75% západních požárů bylo způsobeno bleskem). Tyto detektory nejen pomáhají centru koordinovat národní zdroje protipožární ochrany, ale také pomáhají předpovědět další problémovou oblast.

88.png

Americká vláda neustále rozšiřuje své systémy protipožární ochrany. V roce 1985 začala vkládat informace do počítačové sítě s názvem "Počáteční systém řízení požáru", který lze kontaktovat s 50 protipožárními kancelářemi na západě prostřednictvím terminálů. Výzkumníci také navrhli počítačový program s názvem "chování", který využívá rychlost hoření, vlhkosti, rychlosti větru a sklonu země, aby předpověděl rychlost, cestu, intenzitu a dokonce výšku požáru v lesním požáru. První "behaviorální" experiment byl proveden na lesním požáru na přírodní rezervaci Yamaguchi 1984 v Montaně. I když oheň ohrožuje kasino a obytnou plochu, uhasit požár, požáry postaví do extrémně nebezpečného prostředí. Prostřednictvím pravděpodobnostní analýzy "chování" předpovídá, že bude přirozeně hořet a lesní požár se samovolně zhasne v divočině. Jak bylo očekáváno, nebezpečí uplynulo, což ušetřilo náklady proti požáru o 750 000 dolarů.  

Ve Spojených státech má ministerstvo lesního hospodářství Ministerstvo zemědělství nejen vlastní 146 speciálních hasičských a protipožárních letadel, ale má také dohodu s leteckými silami a 160 soukromými tryskami. Poté, co letadla leteckých společností nemohou uspokojit své potřeby, budou podporovány jejich letadly. Spojené státy také speciálně vycvičovaly skupinu leteckých hasičů padáku. Požáry se objevily kdekoli a Lesní služba dokázala během jednoho dne zmobilizovat tisíce hasičů na místo požáru.

 

 


Dvojice:Jak Řecko střílet, bojovat? Další:Jak zabránit lesní požár ve Francii?