Jaká je kapacita močového měchýře na hasičském vrtulníku?

- Jul 27, 2019-

Hasičské helikoptéry přicházejí v různých modelech. Teoreticky lze pro účely požární ochrany použít jakýkoli vrtulník schopný nosnosti.

water bladder on the firefighting helicopter

V cizích zemích existuje velké množství výrobců tanků, značek a opravářů vrtulníků, jako jsou technologie A-Flex, Husky Flyer a kanadský Don Arney, kteří vyrábějí tanky od 72 galonů do 260 galonů (270 kg-1). tun vody). Lze zavěsit přímo na různé vrtulníky. Evropa, Spojené státy americké a Kanada mají tendenci používat 72-100 galonů (270-380 kg) jako spodní hranici objemu nádrže požární helikoptéry. Nízký význam není velký. Speciálně upravená požární helikoptéra má větší objem.


Téměř všechny pomocné vrtulníky lze převést na hasičské helikoptéry. Vzhledem k vnější vodní nádrži je množství úprav a složitost mnohem menší než u pevných letadel. Modely, které se často používají pro dodatečné vybavení, zahrnují UH-1 / Bell 205/212, Bell 202, Skowski S58, UH-60 / S-70 Black Hawk, S-64 / CH-54, CH-47 a mnoho dalších. Ruská Mi-26dx se v posledních letech v Číně v lesním požáru dobře chovala. Vnější zatížení CH-47 je téměř 7 tun a metr 26 je přes 9 tun. Není zapojen kvůli stabilitě letu (provoz při vysokých teplotách, snížení výkonu motoru), ale stále může nést značné množství vody.


Hasičské helikoptéry používané společností Shenlong Airlines se staly důležitým a účinným prostředkem hašení lesních požárů. Hasiči v lesích a velkých požárech nepoužívají hasicí prostředky k hašení hlavního zdroje ohně. Místo toho blokuje a omezuje hybnost a směr vývoje ohně a řídí oblast a oblast ohně, tzv. Tlakovou hlavu. Lehké hasičské helikoptéry s rozstřikovanou plochou 100 galonů vody blížící se 100 čtverečních stop (9 metrů čtverečních) mohou stále účinně tvořit protipožární bariéru. Pokud do vody přidáte hasicí prostředek a pěnící prostředek, účinek je lepší.


Klíčovým bodem je, že hasičské helikoptéry se mohou dostat na místo, kde se hasičská vozidla a personál nemohou dostat. Vzletová a přistávací voda je také flexibilnější než letadla s pevnými křídly. V reakci na požární situaci může účinně dosáhnout vhodné hasicí polohy a oheň se vyvine na hlavní silnice a davy. Před okresem byl oheň ovládán v příznivém terénu, který není srovnatelný s jinými hasicími nástroji.


Dvojice:Jaké jsou vlastnosti močového měchýře? Další:Měchýře s rozšířeným doletem pro námořní paliva