Proč bychom měli sbírat dešťovou vodu?

- Jun 07, 2019-

Proč bychom měli sbírat dešťovou vodu?

Vzhledem k rychlému rozvoji urbanizace se rozšířila nepropustná oblast silnic a budov. Na jedné straně dešťová voda již nemůže proniknout do podzemí, aby doplnila podzemní vody, a podzemní voda je vážně nadměrně využívána, což zhoršuje vodní prostředí a ekologické prostředí v okolí města. Na druhé straně, v silném dešti, odtok rychle se shromažďuje způsobit oblastní vodu vody a místní městské záplavy. Stále významnější jsou nedostatek vody ve městech, zhoršení životního prostředí, škody na životním prostředí a městské bouře a povodně.

Pokud se ve výstavbě města, věnovat pozornost vývoji dešťové vody a využití projektů, a nechat původní dešťové vody, které mají být použity, to nejen zvyšuje vodní zdroje, ale také je dobrým opatřením k úspoře vody z vodovodu. Současně se rozsáhlým rozvojem těžby a využívání dešťové vody zadržuje nebo znovu infiltruje dešťová voda do podzemí, čímž se snižuje vysídlení a snižuje hrozba městských záplav. Proto je možné doplňovat podzemní vody, zlepšovat vodní prostředí a obnovovat ekologické prostředí. Lze říci, že těžba a využívání dešťové vody je jedním z důležitých opatření pro udržitelné využívání městských vodních zdrojů.

Jak sbírat dešťovou vodu?

1. Podzemní dešťové bazény se používají ke sběru dešťové vody ze střech, nádvoří a podlah. Shromážděná dešťová voda se používá především pro spláchnutí, mytí automobilů, zeleně vody, vody v krajině nebo požární vody. Struktura dešťové vody je převážně železobetonová a je vybavena zařízeními pro odstraňování počáteční dešťové vody, filtrací, sedimentačních nádrží a podobně. Objemová stupnice může být v rozmezí 1 až 100 m3. Takový bazén dešťové vody musí také shromažďovat a přepravovat systém. Technické požadavky jsou proto vysoké a investice je velká a musí být zahrnuta do plánu výstavby nebo do financování stavby. Vztahuje se na směs instituce, rodinnou jednotku jednotky podniku, obytnou oblast ulice a různé rozvojové zóny.

2. Zásobníky vody, sudy na vodu, skládací nádrže slouží ke sběru střešní dešťové vody. Shromážděná dešťová voda se používá hlavně pro zahradní postřikování, zavlažování květin a rostlin a úsporu vody z vodovodu. Zásobníky jsou převážně železné sudy, plastové nádrže a další nádoby a objem je obecně menší než 1 m3. V závislosti na použití vody lze uvažovat o instalaci nebo neinstalaci počátečního odstraňovače dešťové vody. Zařízení pro ukládání deště může být přímo připojeno k potrubí dešťové kapky a je jednoduché na výrobu a je vhodné pro použití v obytných budovách, bungalovech nebo čtyřúhelnících.


Dvojice:Jak přirozeně sbírat dešťovou vodu a jak ji používat Další:jak čistý vodní měchýř?